تبلیغات
ولایتمدار - ماجرای علاقه مارادونا به احمدی نژاد چیست؟

ولایتمدار
 
حاشا که بسیجی میدان را خالی کند...
مارادونا ستاره آرژانتینی سال های ۱۹۸۲ و ۱۹۹۰ که بدون شک از او می توان به عنوان اسطوره تاریخ فوتبال جهان یاد کرد ، چند سال پیش از ابراز علاقه اش به محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور وقت ایران سخن گفته بود . او همچنین عکس محمود احمدی نژاد را به عنوان یکی از الگوهای خود به دیوار اتاق خود و در کنار عکس چه گوارا و فیدل کاسترو چسبانده است.

مارادونا که دیدگاه ضد امپریالیسم دارد . بار ها تنفر خود را از استکبار جهانی ابراز کرده است . وی در نشست کشورهای کشور آمریکایی در ماردل پلاتا در سال ۲۰۰۵ ، صحبت هایی در برعلیه آمریکا انجام داده بود . وی همچنین با پوشیدن تی شرتی با برچسب «بوش را متوقف کنید» و اشاره به بوش به عنوان آشغال انسانی با حضور جرج دابلیو بوش در آرژانتین مخالفت کرد.او همچنین در سال ۲۰۰۷، با حضور در برنامه هفتگی تلویزیونی چاوز فراتر با انزجاز خود از آمریکا گفته بود: «من از هرچه از آمریکا می‌آید متنفرم. با تمام توان از آن متنفرم.»

diego372ready

به گزارش میدان ۷۲ ، مارادونا همچنین پس از یک بازی دوستانه در آرژانتین ، پیراهنش را به سفارت ایران در آرژانتین هدیه کرده بود و مدتی بعد هم با حضور در سفارت ایران در بوئینس آیرس، پیراهن شماره ۱۰ خود را در مراسمی رسمی تحویل مسئولان ایرانی داده بود تا به محمود احمدی نژاد هدیه شود . او در حاشیه این مراسم  گفت: من مردم ایران را دوست دارم. شما در صف اول جنگ با آمریکا هستید. احمدی نژاد مرد شجاعی است .

56609_451

ماردونا با ابراز علاقه فراوان احمدی نژاد گفته بود :  من با مردم ایران هستم و از ته دل آنها را حمایت می‌کنم. من این را می‌گویم چون احساسم این را می‌گوید و برایم معنا دارد. من پیش از این با فیدل کاسترو (رییس‌جمهور کوبا) و هوگو چاوز(رییس‌جمهور ونزوئلا) دیدار کرده‌ام و حالا می‌خواهم با احمدی نژاد دیدار کنم.

maradona-bush

محمدرضا خلعتبری ، مهاجم تیم ملی ، که سابقه  بازی کردن در تیمی که ماردونا سرمربی اش بوده را دارد ، در خصوص شناخت مارادونا از فوتبال ایران ، می گوید: «او درباره فوتبال  ایران حرف نمی‌زد اما هر زمان که من می‌خواستم به ایران بیایم می‌گفت سلام مرا به محمود احمدی‌نژاد برسان! می‌گفت من رئیس جمهوری‌تان را خیلی دوست دارم و او دوست من است.»

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 توسط امیرپویان صبوحی
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}