تبلیغات
ولایتمدار - انتخاب دبیر جدید شورای تبیین بسیج دانشجویی

ولایتمدار
 
حاشا که بسیجی میدان را خالی کند...

 رامین شمسایی دبیر سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اظهار داشت: در روز پنج‌شنبه 5 تیرماه و در آخرین جلسه شورای تبیین مواضع کشور ناصر آراسته مسئول  سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به عنوان دبیر جدید شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور شد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور عالی‌ترین شورای تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و نقش آفرینی بسیج دانشجویی کشور است. برای تحقق عدالت بیشتر در تصمیم سازی‌های کلان بسیج دانشجویی و اتخاذ مواضع و همچنین جریان سازی درسال 1390 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور تاسیس شد.
 
در انتخابات شورای تبیین مواضع سال 1391 از هر استان یک مسئول بسیج دانشگاه بعنوان نماینده آن استان معرفی شد و سپس از رای گیری میان 31 مسئول بسیج، در نهایت 9 عضو اصلی و 3 عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
 
در سال تحصیلی 91-92، و بعد از جلسات متعدد تشکیل شورای تبیین سال 92-93، در نهایت بعد از برگزاری انتخابات شورای تبیین هر استان، 10 عضو شورای تبیین هر استان از میان اعضای شورا یک نفر را به عنوان نماینده آن استان در شورای تبیین کشور انتخاب کردند. 
 
بدین ترتیب هر استان یک نماینده در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور دارد، به غیر از تهران بزرگ که به دلیل تعداد بسیار زیاد دانشگاه‌ها و قرار داشتن بخش عظیمی از جمعیت دانشجویی کشور در این شهر، تصمیم گرفته شده است 4 مسئول بسیج از شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ نیز در شورای تبیین مواضع کشور حضور داشته باشند.
 
پس از برگزاری انتخابات شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در تمامی استان‌ها و همچنین تهران بزرگ، نماینده هر یک از این 32 استان و تهران در شورای مرکزی تبیین مواضع بسیج دانشجویی، انتخاب می‌شوند.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 تیر 1393 توسط امیرپویان صبوحی
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}