تبلیغات
ولایتمدار - خطوط قرمز رهبری در مذاکرات هسته‌ای، مصداق دفاع ولایت از منافع امت است

ولایتمدار
 
حاشا که بسیجی میدان را خالی کند...

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی شامگاه دوشنبه مصادف با شب ۲۷ماه مبارک رمضان  در ویژه برنامه‌ای که تحت عنوان«همدلی، مقاومت،پاسداری از حریم ولایت» با محوریت شب احیا در مسجد سید اصفهان برگزار شده بود، در بین خیل عظیم جمعیت انقلابی و ولایی اصفهان، سخنان خود را با اشاره به تاریخ ۲۵۰ساله امات و ولایت در میان مردم آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی وی درادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان به واسطه دو فضیلت گران‌سنگ، عترت و قرآن کریم ارزشمند شده است، به میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) دراین ماه و شهادت مولای متقیان امیر المومنین(ع) اشاره کرد.

جلیلی ابراز کرد: یکی از بحث‌هایی که دراین ایام و لیالی مطرح است، مبحث مرتبط با حضور امامان معصومین در میان امت اسلامی و میزان بهره‌مندی آنان از امامان شریفه است، امامانی که اوج شرافت و بندگی، قله کمال و فخر بشریت بودند.

*نادانی بشریت موجب عدم بهره‌مندی از برکات وجودی امامان معصوم در تاریخ ۲۵۰ ساله شد

وی تاکید کرد: در برهه‌ای از زمان بشریت این فرصت را پیدا کرد که بتواند از محضر امامان معصوم خداوند بهره‌ ببرد و خود را از برکات وجودی آنان بی‌نیاز کند و این فضیلتی بود  که خداوند تنها برای مدت ۲۵۰سال به بشریت اعطا کرد تا چنین گوهرهای ارزشمندی در میان مردم حضور داشته باشند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی افزود: با بررسی سرگذشت و تاریخ ۲۵۰ ساله حضور امامان شریف در میان امت اسلامی این سوال مطرح می‌شود که براستی بشریت تا چه میزان توانسته است  از وجود و برکات این اولیای الهی بهره ببرد، آیا اصلا موفق به این امر شده است.

وی با تاکید براینکه متاسفانه با نگاه اجمالی به تاریخ و آنچه که بر امامان شریفه گذشته است نگاه می‌اندازیم، متوجه یک تلخی می‌شویم،گفت: بشریت جاهل و نادان نه تنها از این فرصت بسیار مغتنم تاریخی نتوانسته‌  است استفاده کند، بلکه به بدترین نحو ممکن رفتار کرده است که نتیجه ان سلب توفیق حضورفیزیکی و ظهوری امام دوازدهم در میان امت اسلامی شد.

عضو تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در ۲۵۰ سال حضور امامان معصوم در میان امت اسلام، تنها برای یک مدت کوتاه قریب به پنج ساله برای امام علی(ع) و یک مدت ۶ ماهه برای امام حسن مجتبی(ع) فرصت  محیا شد که  در راس حاکمیت و نظام اسلامی قرار بگیرند و حکومت کنند و بر اساس دلایلی دیگر چنین فرصت ارزشمند و  توفیقی برای امت اسلامی حاصل نشد.

وی ادامه داد: سوال مهم اینجا است که  چرا به واقع در ۲۵۰ سال مدت امامت اهل بیت(ع) فقط قریب به پنج سال حکومت داری در دستان این خاندان لایق  و شایسته رسید، بهترین پاسخ را امام حسن مجتبی (ع) در بیان چرایی صلح خود فرموده‌اند.

*عدم همراهی امت با ولایت و امامت، مهمترین دلیل عدم تحقق حاکمیت اسلامی توسط امامان بود

جلیلی متذکر شد: براساس فرموده امام حسن(ع)« عدم همراهی مردم و امت» با ولایت و امامت خود مهمترین دلیلی بود که باعث شد زعامت حکومت اسلامی در دست نااهلان و فاسدان و زورگویان قرار گیرد و این مهم از خاندان اهل بیت(ع) پیامبر در عین شایستگی دور بماند.

وی با اشاره به اینکه عدم همراهی امت با ولایت و امامت  موجب عدم بهره‌مندی امت  از فرصت حضور اهل بیت(ع) در راس حاکمیت اسلامی و برکات آن می‌شود، اذعان کرد: حضور امام معصوم و پذیرفتن  و همراهی از جانب مردم هر دو لازمه  و ملزوم یکدیگر برای بهره‌‌‌مندی از برکات والای امامت است.

*همراهی امت اسلامی ایران با امامت، دلیل برتری بر  امت‌های گذشته است

عضو شورای راهبردی سیاست خارجه تصریح کرد: همراهی امت اسلامی ایران با قرآن و مصداق بارز امامت یعنی ولایت فقیه، به تعبیر امام راحل موجبات برتری آنان را نسبت به مردم ۱۴ قرن گذشته فراهم کرده است، امت اسلامی ایران با تمام وجود خود آرمان‌های اسلامی و انقلابی را پذیرفتند و با آن همراهی کردند.

* شکل‌گیری و ترویج یک نوع اندیشه دینی ناب برخاسته از اسلام ناب محمدی و با شاکله انقلاب اسلامی دلیل اصلی نگرانی ابرقدرت‌های جهان است

وی با بیان اینکه همراهی امت اسلامی ایران با ولایت فقیه(امامت) امروز باعث شکل‌گیری پدیده‌‌ای قدرتمند در جهان شده است که ۶کشوری که خود را ابرقدرت و بزرگ دنیا می‌دانند پای یک میز مذاکره  با ایران می‌نشینند و بحث و تبادل نظر  و حتی چانه‌زنی می‌کنند، افزود: چانه‌زنی این ۶کشور با ایران بر سر داشتن و محدود کردن چند سانتریفیوژ نیست،آنها از چیزی دیگر واهمه دارند.

جلیلی خاطرنشان کرد: به راستی دلیل اصلی واهمه و نگرانی ۵+۱ نسبت به ایران چیست، آیا واقعا قدرت هسته‌ای ایران در برابر قدرت هسته‌‌ای آنانی که چند هزار بمب اتم دارند، نگران کننده است.

وی در پاسخ به سوال مطرح کرده خود بیان کرد: شکل‌گیری، ترویج و بسط  یک نوع تفکر و اندیشه دینی ناب برخاسته از اسلام ناب محمدی و با شاکله انقلاب اسلامی دلیل اصلی نگرانی ابرقدرت‌های جهان شده است، از این نوع تفکر  اندیشه، اقتداری  حاصل می‌شود که هیچ استکباری نمی‌‌تواند برآن خدشه وارد کند.

*آمریکا بداند، ایران باردیگر شکست‌پذیری آمریکا را به مردم دنیا نشان می‌دهد

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ابراز کرد: اقتدار برخاسته از این اندیشه، به هیچ عنوان قابل محصور شدن، محدود شدن و تعلیق شدن نیست، اقتدار ما محصول اسلام ناب  و جمع شدن ملت حول محور ولایت فقیه است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز دشمن از اقتدار ملت ما و نفوذ اسلام ناب می‌بیند، نتایج سحر ها است، آمریکا بداند ملت ما، نه تنها زورگویی‌های آن را به رسمیت نمی‌شناسد و نخواهد شناخت، بلکه همچون گذشته هیمنه پوشالی آن را درهم می‌شکند و بار دیگر شکست‌پذیری امریکا را به مردم دنیا نشان می‌دهد.

* دشمن نمی‌خواهد الگوی جامع از مبارزه، پیشرفت،استقلال و آزادی، تعامل و معنویت به جهان معرفی شود.

جلیلی بیان داشت: تلاش‌های مذبوحانه آمریکا در سرزمین‌های اسلامی نشان از استیصال و درماندگی آمریکا است، ترس دشمن از مقاومت ملت به دلیل پیشرفت‌های بزرگ حاصل از آن است، دشمن نمی‌خواهد الگوی جامع از مبارزه، پیشرفت،استقلال و آزادی، تعامل و معنویت به جهان معرفی شود.

* شکست‌‌ناپذیری از اصول قدرت و تمدن شکل گرفته حول محور ولایت فقیه است.

وی یادآور شد: جنگ میان حق و باطل تمام شدنی نیست و با هر مرحله مبارزه پیشرفت‌‌های جدیدی حاصل می‌شود، پیشرفت‌های ما، حاصل مبارزه ما است،ولایت فقیه است که بخاطر اتبناء بر فقاهت و عدالت توانسته عملا ثابت کند که تنها او می‌‌تواند شایسته محوریت اجتماعی باشد.

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز تاکید بر محوریت ولایت فقیه در همدلی اجتماعی، هم اعتقادی و هم یک تجربه گران‌سنگ برای ملت محسوب می‌شود، امروز امت اسلامی ایران حول محور ولایت می‌نشیند، جمع می‌شود و اقدام می‌‌کند و در نهایت منجر به موفقیت‌های بزرگ می‌‌شود.

جلیلی عنوان کرد: در حال حاضر یک قدرت و تمدن بزرگ حول محور ولایت فقیه در حال شکل‌گیری است، دشمنان به خوبی به این امر واقف هستند و از این بابت نگران هستند، چرا که به خوبی روشن است، شکست‌‌ناپذیری از اصول قدرت و تمدن ذکر شده است.

*تعیین خطوط قرمز از سوی رهبری در مذاکرات هسته‌ای، مصداق دفاع ولایت از منافع امت است

وی با اشاره به اینکه براساس روایات از ائمه اطهار(ع) آنچه که ستون و پشتوانه نظام اسلامی در برابر دشمنان است، توده‌های مردمی است که می‌‌تواند با حضور در صحنه مانع از خدشه دشمن شود،گفت: رابطه میان امت و ولایت یک رابطه دو طرفه است، بدین معنا که ولایت مدافع منافع ملت است و امت مدافع ولایت هستند.

مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: اگر امروز سخن از تعیین خطوط قرمز در روند مذاکرات هسته‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب می‌شود براساس دفاع همه جانبه ولایت از منافع امت اسلامی است، دفاع از حقوق مسلم آنها همچون تحقیق و توسعه، پیشرفت علم و اقتدار و عزت آنان است.

*تردید و تحریف حربه دشمن برای از بین بردن اصولی چون اصل مبارزه با استکبار است

وی با بیان اینکه دشمن به خوبی می‌فهمد که در سال‌های گذشته در برابر اندیشه دینی ناب برخاسته از  اسلام ناب با محوریت ولایت فقیه علی رغم بکارگیری همه توان خود شکست خورده است، افزود: دشمن امروز با بهره گرفتن از حربه تحریف و ایجاد تردید در میان جامعه در صدد تهدید، تضعیف و تخریب نظام اسلامی است.

جلیلی در پایان متذکر شد: ایجاد تردیدهاو شایعات‌های زیاد در میان امت اسلامی، ایجاد اختلاف و تحریف مباحث و اصولی چون از بین بردن اصل مبارزه با استکبار، تهدید نظام اسلامی را دنبال می‌کند و هوشیاری امت اسلامی دراین عرصه خنثی کننده این نقشه‌ها و توطئه‌ها است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 تیر 1394 توسط امیرپویان صبوحی
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}