تبلیغات
ولایتمدار - دیداری تابستانی که برای دانشجویان تاریخی شد/ ۴ ساعت در کنار رهبر معظم انقلاب

ولایتمدار
 
حاشا که بسیجی میدان را خالی کند...

دیدار دانشجویان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید، یک دیدار تاریخی برای دانشجویان بود.

 

خبرگزاری فارس: دیداری تابستانی که برای دانشجویان تاریخی شد/ ۴ ساعت در کنار رهبر معظم انقلاب

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، هفته گذشته برای دانشجویان هفته‌ای پر از اشتیاق بود زیرا دیداری تاریخی با رهبر معظم انقلاب را تجربه کردند.

بعد از خواندن سرود و تلاوت قرآن این مجری برنامه -دبیر سابق جنبش عدالتخواه - بود که آغازگر سخن شد. البته یک دانشجوی خرم‌آبادی قبل از آنکه سخنان مجری ادامه پیدا کند بلند شد و با صدای بلند سلام همشهری‌هایش را به آقا رساند و چفیه ایشان را بعنوان تبرک برای همشهری‌هایش درخواست کرد که با نظر مثبت مقام معظم رهبری همراه شد.

مجری برنامه در ادامه و در ابتدا از نماینده دفتر تحکیم وحدت برای سخنرانی دعوت کرد، وقتی سخن این دانشجوی خانم تمام شد، مجری برنامه با اشاره به پیشگامی خانم‌ها در رعایت وقت از آقایان دانشجو که قرار بود در ادامه سخنرانی کنند خواست که در رعایت وقت از وی الگو بگیرند!

در ادامه برنامه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی پشت تریبون می‌رفتند و بخشی از صحبت‌های هر کدام از آنان با تکبیر یا احسنت دانشجویان همراه می‌شد، در این بین یک سنت‌شکنی رخ داد، وقتی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه به سخنرانی پرداخت، چند دانشجو برای تایید سخنان وی برخلاف سنت مرسوم این برنامه شروع به کف‌زدن کردند!

موضوع دیگری که شعف دانشجویان را برانگیخت، درخواست نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد از «آقا» برای توصیه به والدین دانشجویان پیرامون ازدواج بود. شعفی که به قول مجری سلیقه جمع حاضر را به خوبی بیان می‌کرد.

وقتی سخنرانی دانشجویان به پایان رسید، در بین دانشجویان چند دست برای سخنرانی در محضر رهبر انقلاب بلند شد، در این بین دانشجویی با صدای ضعیف گفت: آرزوی ما صحبت کردن با شما است، که مقام معظم رهبری در جواب گفت تنها شما یا همه دانشجویان! آن دانشجو در جواب گفت «بنده، اگر بشود بعد افطار» که مقام معظم رهبری در جواب گفتند بعد افطار که حوصله کار نیست!

در ادامه برنامه که مقام معظم رهبری شروع به سخنرانی کردند زمان زیادی تا اذان مغرب نمانده بود، اما در همین وقت کوتاه ایشان پیرامون مصادیق آرمانخواهی تشکل‌های دانشجویی، رابطه واقع‌گرایی و آرمان‌خواهی، وضعیت مبارزه با استکبار پس از مذاکرات هسته‌ای و مطالب دیگر مطالبی را عنوان کردند.

هنگام اذان مغرب مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان گفت که مطالب زیادی برای بیان بود که فرصت نشد که دانشجویان یکصدا فریاد زدند بعد از نماز و افطار هم ما می‌مانیم که با موافق مقام معظم رهبری همراه شد.

بعد از نماز و افطار دوباره دانشجویان در حسینیه برای شنیدن سخنان مقام معظم رهبری جمع شدند، که این‌بار زمان برای سخن بیشتر بود. مقام معظم رهبری در این مقطع خاطره‌ای جالب از سید قطب پیرامون جذب جوانان با هر وسیله‌ای در اروپا بیان کردند که خنده های مکرر دانشجویان، لبخند را به لب مقام معظم رهبری نیز آورد.

درد و دل سران مرتجع عرب با آمریکایی‌ها پیرامون نفوذ ایران، تشبیه تشکل‌های دانشجویی انتخاباتی با ظرف یک‌بار مصرف که مقام معظم رهبری بدان اشاره کردند، موضوعاتی بود که خستگی برنامه بیش از 4ساعته را از تن همه بیرون می‌کرد البته دانشجویان می‌گفتند حاضرند تا سحر پای سخنان مقام معظم رهبری بنشینند.

در این مراسم محمد فرهادی وزیر علوم، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور حجت‌الاسلام محمدیان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها،حجت الاسلام ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی زاهدی نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام نبویان نماینده مجلس شورای اسلامی، زارعی نماینده مجلس شورای اسلامی، مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام قریشی معاون سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد، امید معاون مالی اداری وزارت علوم، طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، محمد ودود حیدری رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی و داوود گودرزی سرپرست سازمان سیج دانشجویی نیز حضور داشتند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 تیر 1394 توسط امیرپویان صبوحی
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}